Wybór eleganckich płytek ceramicznych – mini poradnik.

Dobór eleganckich płytek ceramicznych do naszego domu nie jest wcale łatwym wyzwaniem. Szczęśliwie dla nas oferta płytek ceramicznych jest bardzo bogata i różnorodna, pozwala na wykończenie naszych wnętrz praktycznie w każdym stylu. Przyjrzyjmy się zatem jakie kolekcje ceramiki użytkowej przygotowali dla nas aranżatorzy wnętrz sklepu dekordia.pl oraz e-budujemy.pl.

Oto trzy warte uwagi kolekcje płytek ceramicznych Tubądzin.


 Kolekcja Horizon spodoba się uwielbiającym łączenie klasyki i nowoczesności. Prosta kolorystyka brązu a do niej współczesne, reliefowe wzory na płytkach dekoracyjnych a przede wszystkim mozaiki o heksagonalnych elementach z satynowo-połyskowch wykończenie w kolorze beżowym lub nero. Na podłogę brązowa płytka gresowa w rozmiarze 59,8x59,8 cm, matowa, odporna na mróz o 4 klasie ścieralności. Płytki ścienne mają wymiary 89,8x32,8 cm a mozaiki 28,9x22,1 cm. Płytki ścienne są satynowy i posiadają rektyfikowane brzegi, jednakże mozaiki posiadają wykończenie lappato i nie są rektyfikowane.

Zastosowanie linii Horizon: we wnętrzu na podłogi i ściany: korytarza, pokoju, pokoju gościnnego, sypialni, kuchni; na zewnątrz (płytki podłogowe): patio, ganki.

 

Nowoczesna linia płytek gresowych podłogowych i ściennych Integrally to pokłon w stronę  natury. Powierzchnie płytek gresowych pokrywa wzór imitujący naturalny kamień. W linii płytki ceramiczne białe w trzech wersjach: gładkiej, ze strukturą naturalnego kamienia, z fakturą w cienkie paseczki oraz płytki jasnoszara, szara i antracytowa - wszystkie z delikatną strukturą kamienia. Płytki ceramiczne mają zgaszone powierzchnie, rektyfikowane krawędzie a wymiary to 89,8x32,8 cm. Ubarwieniem aranżacji wnętrza będą płytki ceramiczne ze fakturalnym dekorem patchworkowym powstałym z 27 kwadratów w kolorze płytki. Na podłogę mamy do dyspozycji dwie płytki w barwach płytek ściennych w rozmiarze 59,8x59,8 cm oraz pasującą a jednocześnie wnoszącą nieco ciepła płytkę drewnopodobną w rozmiarze 119,8x19 cm. Płytki ceramiczne te również są rektyfikowane, mają mrozoodporne powierzchnie, 4 klasę ścieralności oraz 9 lub 10 klasę przeciwposligowości. Zastosowanie linii Integrally: we wnętrzu na podłogi i ściany: wiatrołapu, pokoju, pokoju gościnnego, sypialni, kuchni; na zewnątrz (płytki podłogowe): balkony, patio, ganki, dróżki.


Pastel to niesamowita linia nadająca wnętrzom charakteru. Jak sama nazwa wskazuje płytki wykonane zostały w pastelowych odcieniach w bardzo szerokiej palecie kolorów, wykończeniach matowych i błyszczących. Dzięki temu można je stosować także do wykończenia pomieszczeń wypoczynkowych - nie tylko pomieszczeń sanitarnych. Doskonale ozdobią także kuchnię. Oprócz płytek jednokolorowych w linii odnajdziemy również płytki ceramiczne dekoracyjne ze wzorami zaczerpniętymi z książek dla dzieci. Płytki gresowe dostępne są w wymiarze 20x20 cm zarówno jako ścienne, jak i podłogowe gresowe. Uzupełnieniem linii są mozaiki kwadratowe w rozmiarze 30,1x30,1 cm. Inne płytki techniczne znajdziecie w naszym artykule Gres techniczny do zadań specjalnych Zastosowanie linii Pastel: wewnątrz na podłogi i ściany: wiatrołapu, pokoju, pokoju dziennego, sypialni, kuchni; na zewnątrz (płytki podłogowe): patio, altanki, dróżki.

 

A oto trzy kolekcje płytek Paradyż:

 

Kolekcja Tamoe to nowoczesne piękno schowane w małej formie. Płytki ceramiczne wyróżnia obszerność kolorów. Płytki ceramiczne Tamoe będą idealne do nowoczesnej garderoby, czy też sypialni. Tamoe stworzono w kolorze antracytu, bianco, nero oraz szarym. Rozmiarem standardowym płytek ceramicznych jest rozmiar 19,8x19,8 cm, ale mamy również płytki ceramiczne w rozmiarze podstawowego kafla oraz małe kwadraty. Ondulato nadają efekt nieznacznie powyginanej powierzchni, zaś kafle  bardzo przypominają kafle z lat 20-tych XX wieku i nadają pomieszczeniu  styl vintage. Kolekcję przyozdabiają dekoracje kuchenne. Płyty dekoracyjne w rozmiarze 19,8x9,8 cm przedstawiają muffinki czekoladowe, wielką szklankę pysznego, ciastka maślane i kubek kawy. W kolekcji można się zakochać, ma ten błysk, którego nie da się nie zauważyć.


Seria płytek Doppia / Doppio to brązy i beże, płytki drewnopodobne i dekoracje kwiatowe. Całość zaprojektowana została w taki sposób, by stworzyć ponadczasową podłogę na długie lata. Płytki ścienne w rozmiarze 25x40 cm występują w kolorach beżu i ziemistych. Dekoracje na ścianę w tym samym rozmiarze z motywem kwiatowym w dopasowanej z płytkami podłogowymi bazowymi kolorystyce. Do tego listwy dekoracyjne idealnie komplementujące płytki. Płytki ceramiczne w rozmiarze 40x40 cm mają kolor beżowy, satynowe wykończenie i są odporne na temperatury ujemne, więc można je układać zarówno na dworze, jak i w domu.

Zastosowanie kolekcji Doppia / Doppio: w domu na podłogi i ściany: wiatrołapu, pokoju, pokoju dziennego, sypialni, kuchni.